Cudowny żywopłot drugiej generacji

Żywopłot o gwarantowanym szybkim wzroście.
Super wytrzymałe 2-letnie sadzonki.

Jak należy przycinać cudowny żywopłot

Często otrzymujemy pytanie, jak należy przycinać cudowny żywopłot, żeby był ładny i gęsty.

Częstym błędem jest zezwolenie roślinie, aby szybko "wyrosła" w górę, taki płot jest przy podłożu rzadki i nieestetyczny.

Przy pomocy tego krótkiego filmu przedstawimy właściwą metodę skracania i zagęszczenia żywopłotu.

Bardzo ważne!
Jeżeli sadzimy żywopłot wiosną, zaraz (w drugim dniu) po sadzeniu rośliny należy skrócić ją na wysokość 10-15cm od podłoża!  O ile żywopłot sadzony jest jesienią, należy to przycinanie wykonać wiosną kolejnego roku ok. połowy marca, kiedy przyroda budzi się do życia.

Sadzonki cudownego żywopłotu drugiej generacji dostarczamy już przycięte, lecz je także należy po zimie skrócić o ok. 5 cm – jeżeli dostarczone sadzonki są dłuższe, należy je skrócić na 10-15cm.

Dzięki temu pobudzimy śpiące pączki do życia i roślina wypuści 3 do 5 nowych gałązek. Te nowe gałązki należy pozostawić do długości 20-25 cm a potem także te skrócić na 10-15 cm. Roślina znowu wypuści nowe gałązki, które na długości  20-25 cm również należy skrócić.

Skracenie, przycinanie zagęszczające należy wykonać min. 3 razy.

Po trzecim skróceniu można rozpocząć przycinanie żywopłotu za pomocą klasycznych nożyc do żywopłotu na kształt trapezu.

Pamiętaj, żeby dolna część trapezu była nieco szersza aniżeli część górna. Taki kształt zapewni dostatek słońca dla każdej części rośliny i nawet dolna część żywopłotu zostanie gęsta.

Podczas kształtowania należy postępować w ten sposób:
Zawsze pozostawiaj nowe gałązki dorosnąć do długości 20-25 cm, potem wykonać cięcie kształtujące. Twój żywoplot ma rosnąć na szerokość i wysokość z odstępem 8-10 cm.

Po uzyskaniu wymaganej szerokości i wysokości należy ograniczyć wodę – ewentualnie zupełnie wstrzymać sztuczne nawadnianie. Żywopłot należy potem przycinać wg potrzeby, dla zachowania ładnego kształtu.

Życzymy dużo radości z cudownym żywopłotem.

 

 

 

Zdielic

Oferowane sadzonki hodujemy i magazynujemy w idealnych warunkach. Terminy, kiedy można sadzić rośliny:

sty lut mar kwi maj cze lip sie wrz paź lis gru
     

Oświadczenie: Podane wartości przyrostu są ważne tylko przy zachowaniu technologii uprawy i przy potrzebnej ilości substancji odżywczych, wody i słońca. Przy bardzo słabej glebie lub sadzeniu roślin w nieodpowiednim miejscu (np. w cieniu) przyrost może być wolniejszy niż podane przez nas wartości.